מאמרים

להתיידד עם גופנו- טיפים קטנים להישג גדול


להתיידד עם גופי. הממממ...?!

רגע, מדובר בדבר הזה שאני סוחבת מפה לשם כבר כמעט ...עשורים. כן?  הוא שלי, הגוף הזה. לא? אז ברור שאנחנו ידידים!!! לא?!!    או שמא...?

אז, זהו...שלאו דווקא.

חלקנו הגדול לא ידידים כאלה גדולים של הגוף שלנו.

נראה לנו שהאף גדול מדי,

המצח גבוה מדי,

החזה קטן מדי, הטוסיק רחב מדי,

שרירי הזרוע רפויים מדי, על הבטן והירכיים בכלל אין מה לדבר.

אנחנו כועסים על או מתוסכלים מחלקים שכואבים לנו (הגב, הצוואר, הכתפיים)

או סתם לא מבצעים את מה שאנו דורשים מהם.

כשאנחנו רצים- נראה לנו שהגוף מתעייף מהר מדי,

כשאנו מטפסים במדרגות- הוא מתנשף מדי.

כשאנחנו רוצים לפצוח בריקוד- הוא חלוד מדי,

והרשימה עוד ארוכה.

ולעתים קרובות, אנחנו סתם מתעלמים ממנו בדרכנו אל משימות היומיום הבלתי נגמרות.

אז למרות שהגוף הזה הולך איתנו כבר דרך, ועוד ילך כנראה, לא תמיד אנחנו חברים כל כך טובים שלו (של עצמנו). אז פלא הוא מחזיר לנו בכאב, עייפות, השמנה, חוסר חיות...?!!

לגוף הפיזי יש הרבה מה לתרום לנו מעבר לנראות שלו, ומעבר לתפקודו היומיומי. הוא הכלי הטוב ביותר שלנו להגשמה והוצאה לפועל של הרעיונות, הכמיהות והשאיפות שלנו.

הוא המקום בו חיים ונושמים החלומות והתקוות שלנו, הוא המקום ממנו אנו יוצרים ואוהבים. אז איך אנחנו שוכחים אותו בדרך?! ואיך זה שאנו לא מקשיבים לו, אלא אם כן הוא צועק- "הצילו!"? 

כאשר הגוף כואב- אנחנו כואבים, וכאשר אנחנו דואגים- דואג הגוף, וכאשר אנו חושבים מחשבות כעס- חווים את הכעס הזה כ- 9 מיליארד (או יותר) תאים בגופנו.

לכן, נקודת המוצא שלנו כלפי הגוף ותפיסותינו אותו בהיבטיו השונים- הנראות שלו, התפקודיות שלו והלגיטימציה של התחושות הפיזיות-הרגשיות-והמנטאליות שאנו חווים דרכו – משפיעות רבות על האופן בו יתפקד, ירגיש, יחשוב וייראה הגוף שלנו.

 

המדהים הוא, שהגוף לא זקוק לכל כך הרבה מאיתנו. הוא זקוק בעיקר שנקשיב לו (כן!) ונאפשר לו לנוע בנינוחות (כי זה טבעו) ונזין אותו במזון בריא. ברגע שאנו משלימים עם הרעיון שתרגול יומיומי והתבוננות פנימית הם חשובים- בעיקר לזה הוא ואנחנו זקוקים.

ככל שאנו מתבגרים, יש לשמור על תחזוקה מסוימת, וההשקעה הזו מתגמלת ומשתלמת עשרות מונים. אחרי הכל, כמה מכונות אתם מכירים שפועלות מעל שבעים שנה, עם כל כך מעט תחזוקה יחסית, ומבקשות בעיקר- מעט הקשבה לרעשי המנוע, דלק מאיכות טובה וקצת אהבה?

לכל אחד מאיתנו יש גוף שונה, וקצב שונה, והנכון ביותר הוא למצוא מה עובד בשבילנו.

אז מה יכול לאפשר לנו להתיידד עם הגוף?

1.  לקחת רגע ולשים לב למגוון האדיר של המשימות הקטנות של גופנו, אפילו כשאנו  לא נעים. להטות אוזן ותשומת לב לרגע לנשימה שנכנסת ויוצאת לה ורוצה לעבור דרך כל חלקי הגוף - ולאפשר לה להגיע אל כ-9 מיליארד תאים העובדים בהרמוניה ביניהם, בתזמון מופלא וסדר עולמי. אם לרגע חושבים על כך- אי אפשר שלא להודות למי שברא את זה.


2. להודות לגוף הזה, בעיקר לאזורים בהם יש כאב, או חוסר נוחות. כן, כן, דווקא הם זקוקים לאהבה ונחמה. הניחו יד על אזורים כואבים ונשמו אל תוך היד. תחת כף היד תרגישו התרחבות ותנועה. תנו לתחושה זו לגדול ברכות, ונסו לחשוב טוב על החלק הכואב, ועל תרומתו לכם. למשל, הצוואר שלנו, מייצג את מידת הגמישות הרעיונית שלנו, ואת היכולת והרצון שלנו לראות את מה שמאחורינו, פיזית ורגשית. אבל כשיש לנו קונפליקט עם הדברים שסביבנו ו/או מאחורינו- אנו נוטים לאגור מתח רב בצוואר. אפשר לומר תודה לצוואר הזה על שהוא מתווך לנו את הפגישה עם המרחב, ולעשות זאת תוך עיסוי או הנחת יד בעדינות על הצוואר. תראו שהוא יחזיר לכם אהבה.    

הפכו את זה למדיטציה קצרה של כמה דקות, כזו שניתן לעשות אפילו תוך כדי היום, מבלי להצטרך אמצעים מיוחדים.


 להיכנס לשגרה שבועית המכילה פעילות גופנית - עדינה ו/או נמרצת, על פי המתאים לכם. מחקרים מביתכם ועד הירח מוכיחים את הקשר שבין פעילות גופנית ובריאות מיטבית בכל הרבדים- הגופניים, הרגשיים והמנטאליים. 


4. להיות מודעים לגופנו לאורך היום, להקשיב לצרכיו ובקשותיו. אולי הוא מבקש להתמתח, ואולי דווקא לנוח כמה דקות. העלאת המודעות לגוף תורמת לבריאותנו הגופנית והנפשית ויוצרת תחושה של חיות ושל יופי פנימי. יש הקוראים לזה "להקרין".

נאמר ש "היופי בנעורים הוא מתנה מהטבע, ויופי לאחר גיל ארבעים הוא מתנה מ'בעל הבית'" (אגב, זה אנחנו). אז אם כבר אנחנו פה בסיבוב הזה, ואם זה כבר לוקח מאיתנו 0-120 שנה, אז עדיף אולי לבלות לפחות חלק מזה לפחות כידידים של הגוף הזה שהוא אנחנו בכל תא ותא שבו, בכל אטום ובכל נים.

 

תיהנו!!

 

 ב-1.7.18 ייפתח הכנס האינטרנטי השני ל- EFT.

בכנס ירצו מיטב מומחי ה - EFT בארץ.

אני ארצה על דרכים אנרגטיות-גופניות להפוך את הגוף "מאויב לאוהב".

להרשמה לכנס- היכנסו לקישור הזה והירשמו לכנס, כך שתוכלו ליהנות מכל טובו. 


להשתמע בבריאות ושמחה

להתיידד עם גופנו- טיפים קטנים להישג גדול
Share
 
 
 
  "גם אצלכם לא כל הימים מתחילים נפלא? קמים עייפים, לחוצים ובלתי מרוכזים? רוצים נורא להרגיש טוב עם עצמכם והחיים, אבל איכשהו זה לא מצליח?
הורידו את ספרון המתנה שהכנתי לכם, וקחו לעצמכם 5 דקות בלבד, ולא תאמינו כמה מהר ובקלות אתם יכולים להרגיש מרוכזים, רגועים ואנרגטיים יותר ליום שלפניכם. להורדה - מלאו את פרטיכם בטופס ההרשמה, ומייד תוכלו להוריד את הספרון שיעשה לכם את הבוקר."

מאמרים

© כל הזכויות שמורות מילכה ליאון | החופש לבחור | המרכז ללימודי שיטת EFT

Tivonet

a>