מאמרים

אז מה חדש אצל ההרגלים הישנים שלכם?


אז מה חדש אצל ההרגלים הישנים?

הם עדיין מנהלים אתכם, ואתם עובדים אצלם?! 

באנגלית ישנה אמרה שאומרת ש"הרגלים ישנים מתים לאט".

גם לכם יש הרגלים כאלה שיושבים שם כבר שנים, ומנהלים אתכם בכל פעם שעולה סיטואציה של מתח, לחץ, צריך להספיק, או סתם עלה משהו שהוא לא ממש בראש שלכם? ולפני שהספקתם לחשוב- כבר יוצאת לדרך פעולה על אוטומט דרך דפוסי ההתנהלות המוכרים (ולאו דווקא הטובים?!!)?

דוגמאות יש למכביר: הילד נזכר במשהו שצריך היה להכין לכיתה 2 דקות לפני היציאה לביה"ס= אוף, שוב הוא לא...!!!/ הגננת התקשרה אליכם לבקש שתסייעו במסיבת שבועות, אבל לפני שהספיקה לדבר- אתם כבר בפאניקה- "למה היא מתקשרת?"= בטח קרה משהו/ בעבודה יש דדליין חדש ולא מתוכנן-= עולה לחץ/ הבן קיבל צו גיוס ראשון= עולה הלחץ כפליים/ הילדים ביקשו שתשמרו על הנכדים בסוף השבוע= ?/ ההורים לא יכולים לעשות את הבייביסיטינג שביקשתם בסוף השבוע= ?!!/ וכדומה וכדומה.

אז מה חדש אצל ההרגלים הישנים? האמת - יש הרבה חדש.

חידוש גדול אפשרי הוא היכולת המתפתחת לעשות את הדבר הפשוט והקשה ביותר:

לקחת רגע אוויר,

 לא לעשות כלום,

לבחור את דרך התגובה המתאימה, במקום שהתגובה תבחר אותי,

לנהל את הסיטואציה במקום שהסיטואציה תנהל אותי,

 לשחרר אוויר

ולהוציא לפועל את מה שבחרתי לעשות.

בשפת חלק משיטות התנועה או השיטות המחברות מוח וגוף, היכולת לעשות את הדבר הפשוט-מסובך הזה (שהסבתות קראו לו :"תספרו עד 10 לפני שאתם עונים")- נקראת "לשבת בסינאפסה".  הסינאפסה הינה מרווח זעיר הנמצא בקצות תאי העצב, ושם במרווח הזה, יש לכל קצה תא עצב יכולת להעביר את התשדורת החשמלית-עצבית להרבה קצות תאי עצב אחרים, כך שלמעשה לכל פעולה, מחשבה או רגש שלנו יש אפשרות לפנות לכיוונים שונים. זה כמו להגיע לצומת, ושם לבחור אם לפנות ימינה, שמאלה, להמשיך ישר או...לחזור הביתה. מעניין הוא שרובנו חוזרים ובוחרים פעמים רבות את אותן האפשרויות בצמתים אלה, כך שעצם תהליך הבחירה הופך להיות הרגל, ולא בחירה. ולפתע, איננו מנהלים יותר את תגובותינו. תגובותינו מנהלות אותנו, והופכות להיות הרגלים. כאשר אני חוזרת ופונה בכל פעם באותה הדרך, אני מחזקת נתיבים מוחיים-עצביים מסוימים, ומוותרת על אחרים. נתיב בו אינני נוסעת זמן רב, הופך להיות מוזנח ולא נגיש לשימוש ומעבר.

כך נוצרים הרגלים, ופתאם נדמה לנו שנגמרו לנו האופציות, ורק אם נצעק/נכעס/ניכנס לפאניקה/ נילחץ וכד'- "משהו יזוז פה". האמת, הדבר היחיד שזז במקרים אלה הוא לחץ הדם (שלנו, כלפי מעלה) ויותר מדי טוב זה לא עושה.

הבשורה הטובה- זה לא מצב סופני.

הבשורה הטובה מאד היא שזה פשוט דורש תרגול, ותרגול היא דרך נפלאה ללמוד – על עצמי ועל העולם.

ובכל זאת... דרכים רבות יש להגיע לרומא- ואיך לעשות את זה כך ש"הסוס לא ייגמר לי" לפני שהתחלתי להרגיש את השינוי? אחת הדרכים הנפלאות היא לתרגל חמש דקות ביום תרגילי אנרגיה פשוטים, שמטרתם להכין את הגוף למה שנדרש מהאדם המודרני ביומיום הפשוט שלו, המרגיש לעתים תכופות כמו "יום קרב".

רוצים להכיר את התרגילים? לחצו כאן-  5 דקות ביום ויש לכם יום נפלא.

אחת הבעיות בעולם המודרני היא שאנו מוקפים כל היום באנרגיה אלקטרו-מגנטית ממכשירי האלקטרוניקה למיניהם, המשפיעים על האופן בו מכוונת זרימת האנרגיה בגוף ו"מערבלים" אותה. כאשר האנרגיה "מעורבלת" או "מבולגנת"- מבלי שנבין אפילו- אנחנו עצבניים יותר, קשה לנו להתרכז, ובוודאי שקשה לנו לשנות הרגלים.  

תרגילי אנרגיה משנים באופן גופני את כיוון וארגון הזרימה של האנרגיה בגוף, וכך מאפשרים לנו להגיע למצב רגוע, מאורגן ומכוון יותר, המאפשר "לקחת אוויר" ולבחור רגע לפני שאנחנו מגיעים לצומת את האופן בו נפנה, ולאן. הם מלמדים את הגוף לשחרר את ההרגלים הקבועים ולאפשר פתיחות וגמישות לקורה בכל רגע, כך שאנו פועלים פחות על אוטומט. הם מזרימים יותר דם וחמצן ל"מוח החושב", מפחיתים סטרס ומאפשרים תגובה מסדר גבוה יותר בהירארכיית החשיבה וההתנהגות. אין צורך "להאמין" בתרגילים, צריך רק להסכים לתת להם מספר דקות ביום. תרגול על הבוקר יסייע לכם בהמשך היום, אך ניתן בכל שלב לתרגל.

חלקכם אולי כבר מתרגל אותם, ואשמח לשמוע מכם, וחלקכם אני מקווה יתרגל ממחר...

אני מתרגלת אותם כבר זמן רב, והשינויים- מרתקים. חלקם- מהירים מאד, ומיידית אני מרגישה את הטענת האנרגיה והמוטיבציה אל היום החדש, וחלקם- מדורגים ועדינים יותר, ופתאם, אני שמה לב עד כמה אני רגועה יותר במשך יום שלם וימים שלמים, ואפילו שבועות. אני מסוגלת להכיל ולקבל הרבה יותר טוב את האנשים שסביבי- קרובים ורחוקים, ואת האירועים אליהם אני נדרשת. העומס החיצוני ממשיך, אך הפנימי- מורגש הרבה פחות. מתבססת יותר ויותר תחושת היכולות שלי, וגם בימים בהם קמתי "הפוכה"- אני מתעשתת וחוזרת למסלול מהר בהרבה. אני מצליחה יותר ויותר "לשבת בסינאפסה". התרגול מאפשר לגוף להרים את הרמה האנרגטית, להטעין ולכוון את האנרגיות- ומשם ההתמודדות עם היומיום משתנה.

 

ואם ההרגל שלכם הוא להתחיל דברים בהתלהבות, ולזנוח אותם במהירות- נסו

א. להיות מודעים לכך 

ב. לתרגל יומיום במשך כשבועיים. אחר כך- הגוף שלכם , והנפש, כבר יבקשו מכם לחזור ולתרגל, ומשם- הדרך לשינוי פתוחה הרבה יותר.

 

אז מה חדש אצל ההרגלים הישנים שלכם? אם עוד אין חדש- אתם מוזמנים להתחדש.

לחצו על הקישור הבא, ושיהיה לכם יום נפלא!!    

 5 דקות ביום ויש לכם יום נפלא.

שלכם-

מילכה

נ.ב. לאלה מכם המשתמשים בשיטת EFT- כוונון האנרגיה דרך התרגילים משדרג באופן נפלא את הפעולה של השיטה.

 

 

 

אז מה חדש אצל ההרגלים הישנים שלכם?
Share
 
 
 
  "גם אצלכם לא כל הימים מתחילים נפלא? קמים עייפים, לחוצים ובלתי מרוכזים? רוצים נורא להרגיש טוב עם עצמכם והחיים, אבל איכשהו זה לא מצליח?
הורידו את ספרון המתנה שהכנתי לכם, וקחו לעצמכם 5 דקות בלבד, ולא תאמינו כמה מהר ובקלות אתם יכולים להרגיש מרוכזים, רגועים ואנרגטיים יותר ליום שלפניכם. להורדה - מלאו את פרטיכם בטופס ההרשמה, ומייד תוכלו להוריד את הספרון שיעשה לכם את הבוקר."

מאמרים

© כל הזכויות שמורות מילכה ליאון | החופש לבחור | המרכז ללימודי שיטת EFT

Tivonet

a>