מאמרים

איך להתגונן מפני הוירוס הזה שמחרב הכל, ולהרגיש טוב יותר?!יש שפעת חורף, ויש שפעת קיץ, ויש כזו שמלווה אותנו כל הזמן- עם וירוס מיוחד תוצרת עצמית שמחרב כל הנאה מהדברים שאנו עושים. נתקלתם בו כבר פעם? אני נתקלתי בו, שוב, שלשום.  

 

בימים אלה אנו עושים שינוי ע-נ-ק. אנחנו עוברים צפונה. לא...לא ממרכז תל אביב לצפונה, אלא לצפון הרחוק ממש, לגליל. בעלי גדל שם, וכבר כמה שנים אנחנו ברומן מאוחר של כן/לא/אחר כך - לחזור הגלילה. החלטה מורכבת- להעמיס הכל ולזוז. 

פחדים- יש מכאן ועד דמשק, חששות- כנ"ל. חסרות צרות פה במדינה, שעכשיו גם נזיז את עצמנו ?! לאחר שנים רבות של נדודים, סופסוף אנחנו גרים באותו המקום כבר 12 שנים, והילדים, העבודה, בתי הספר...??!!!!

ובכל זאת- הפור נפל ואנו זזים.

את חופשת הקיץ אני מבלה עכשיו בין הארגזים וההחלטות הגורליות- לקחת או לא לקחת את המדפים של איקאה (הבאנו עוד מלונדון!!), את הספרים שקראתי פעם אחת ומאז לא שלחתי אליהם יד, את כ-ל הציורים של הילדים, או לשמור רק נבחרים?!! ומה עם הבגדים שלא נגעתי בהם חמש שנים?!!

 

בוודאי גם אתם מכירים את ההתלבטויות האלה, ולא פחות- את המקום בו שינוי כזה מפגיש אותך עם הגישות העמוקות שלך. השינוי הזה הוא ברכה והזדמנות או פתח לבעיות? אוכל להתחדש בבית חדש, בחברים חדשים והזדמנויות שאינני יודעת עליהן עדיין- או שאני מאבדת את מה שיש לי כבר, את מה שרכשתי? לשחרר את הישן על מנת לאפשר לאנרגיה ולדברים חדשים שאפילו אינני מדמיינת את קיומם להיכנס לחיי, או להיאחז בישן על מנת לזכור מי אני ומה אני? ובאמת- מי אני בלי כל הדברים האלה? ומי ולמה אני בכלל?!! ומה אני אעשה שם בגליל, ואיך אני אתחיל הכל מחדש, ועוד ועוד. 

 אופפפססס...!

בלי ששמתי לב, שלשום התגנב ביני ובין הארגזים שלי הוירוס תוצרת בית, חברי הטוב והמוכר- הביקורת העצמית. זה שמתפשט בתוך המערכת ומחרב את ההנאה, ההתחדשות, השינוי. מכירים את הוירוס הזה? 

 

ותוך כדי המיונים והאריזות, אני מרגישה את הביקורת הזו, והמקום שהיא תופשת בחיי. חזרה שוב לאמונות ש "אני לא טובה מספיק"/ "מה שאני עושה לא מספיק טוב" / "אני חייבת להשתדל יותר כי מה שאני עושה אינו טוב דיו" וכל בני הדודים של אמונות אלה. מוכר?  

 

הביקורת העצמית מופיעה כל כך הרבה פעמים בחיינו, לרוב כשאנו עמוסים, מוחלשים, בעיתות שינוי וחוסר יציבות, ומחרבת לנו. לעתים קרובות מדי היא הולכת איתנו בכל רגע ונדבקת אלינו מבלי להרפות (הנודניקית), לעתים- כאילו מופיעה משום מקום...לעתים-  כמו בסרטונים המצוירים של ה Roadrunner  היא ישנה לה בעיקול הדרך, ומתעוררת בדיוק כשאנחנו מגיעים אליו, עוקפת אותנו ומוציאה לשון. מיפ...מיפ...!!

כבר שיחררתי אותה ממקומות רבים בחיי, אבל כמו וירוס- צריך לשחרר הכל כדי להבריא לחלוטין, ולזכור שבעונה הבאה הוא עשוי להופיע שוב. הנפלא בשיטות האנרגטיות כמו EFT זה שהן מחזקות את המערכת החיסונית- הגופנית, הרגשית והמחשבתית, כך שכאשר חוזר הוירוס- לעתים קרובות נהיה כבר עמידים לו, ונוכל לראות אותו, לנופף לו לשלום ולהמשיך בדרך, ולעתים כשיתקוף- פגיעתו תהיה מוחלשת בהרבה. כמו אחרי חיסון שפעת.

וכל זה- בכמה דקות של תיפוף לא כואב, לא פולשני, בלי כימיקלים או זריקות. שווה. לא? 

 

אז מה לעשות כשהביקורת העצמית מרימה ראש, כשרגשי בושה או אשמה או חרטה מתדלקים אותה?

 

הנה מתנה לכל מי שהביקורת מחרבת לו את ההנאה- תיפוף קצר לשחרור הביקורת העצמית. אם אינכם מכירים את השיטה- היכנסו לקישור הזה  , הירשמו לסרטון ולמדו בקלות כיצד להשתמש בשיטת EFT.

 

כשאתם מתופפים, זכרו את הדברים הבאים:

 

  1.  בתהליך EFT אין ביקורת, ואיש אינו נותן ציונים. זהו הזמן ללמוד להיפתח ולקבל את עצמך. אי אפשר לטעות בתהליך, כי אין בו "טוב/רע". עם הזמן והאימון, הטכניקה תמצא חן בעיניך יותר ויותר. כדאי להירגע וליהנות גם מהלמידה וגם מהרגשות.
  2.  אם  הרעיון של EFT נראה לכם מטופש לחלוטין או אפילו הזוי (נו, הביקורת הזו, שוב...) ובעיקר אם כבר ניסיתם דברים בעבר - עבדו עם הרגשות שעולים: כעס, תסכול, "שום דבר אף פעם לא עובד לי", "זה לא יעבוד" וכד'. השתמשו במילים שעולות לכם באופן אינטואיטיבי, ברגשות כפי שהם מובעים אצלכם.
  3. למרות שאתם עשויים להרגיש  שהטעויות שלכם, האשמה או הכישלונות שאתם סוחבים איתכם (גם זה חלק מהישן שבאופן בלתי מודע איננו מוכנים לשחרר, כי מי אני בלי הכישלונות שלי?..) הופכים את תהליך השינוי/ריפוי בלתי אפשריים – זכרו כי אינכם יכולים להגיד דברים "לא נכונים". ואם קשה לכם לומר "אני אוהב/ת ומקבל/ת את עצמי"----נסו "אני מטפל/ת בעצמי" או "אני דואג/ת לעצמי" או אפילו- "אני פתוח/ה לאפשרות שיום אחד אקבל ואוהב את עצמי". 

 

תהליך תיפוף אפשרי:

נקודת הקראטה:

  • "למרות שלעתים אני מרגיש/ה חסר/ת ערך, אני בתהליך של קבלה עצמית בכל מקרה/ אכפת לי מעצמי ואני מטפל/ת בעצמי".
  • "למרות שאני בטוח/ה שכל מי שמקבל אותי פשוט לא מכיר אותי, אני מוכנ/ה להיות פתוח/ה לאפשרות שזה לא נכון".
  • "למרות שאני מרגישה כל כך לא "נכונ/ה" או "מתאימ/ה" -  אני בוחר/ת לדעת באיזה מקום בתוכי...במקום שנקי מכאב...שאני מקובלת באופן עמוק ומלא/ שאני יכולה להיות פתוח/ה לאפשרות שיום אחד אקבל ואוהב את עצמי". 
הפעם מתחילים את תיפוף הפנים מנקודת הקודקוד. 

קודקוד: "הרגשתי מלא/ת טעויות"

פנים הגבה: נכשלתי לא פעם"

צד העין:"לא פעם הייתי אשמ/ה".

תחת העין: "טעיתי וגרמתי עוול".

תחת האף: "פעמים גם פגעו בי".

סנטר: "הרגשתי שטעיתי"

עצם הבריח: "חשתי אשמ/ה".

תחת הזרוע:"ואני מצטער/ת"

 

קודקוד:"הגיע הזמן בשבילי לרפא את זה"

"פנים הגבה:"אני מקבל/ת את הרגשות שלי"

צד העין:"אני בוחר/ת לרפא את זה"

תחת העין:"אני בסדר גמור"

תחת האף: "אני מרגיש/ה טוב יותר

סנטר:"אני לוקח/ת צעדים חיוביים"

עצם הבריח:"אני נרגע/ת"

תחת הזרוע:"אני מגלה את עצמי"

קודקוד:"ואני מקבל/ת את עצמי באופן מלא בכל מקרה".

 

נשימה עמוקה – ושחרור....

*לשים לב: רגשות/זכרונות/מחשבות שעלו במהלך התיפוף. אלו נקודות מצוינות להמשך עבודה.

 

אז אם גם אתם עוברים עכשיו שינוי, או סתם מעלה בכם הקיץ מחשבות דביקות של חום, זיעה ותשישות (זה מה שגורמת לנו הביקורת לחוש) - שחררו אותן וצאו לדרך רעננים, נינוחים ומלאי אנרגיה לקראת האפשרויות החדשות.

 

שלכם כתמיד, ובקרוב- מהצפון הרחוק

 

מילכה 

 

  איך להתגונן מפני הוירוס הזה שמחרב הכל, ולהרגיש טוב יותר?!
Share
 
 
 
  "גם אצלכם לא כל הימים מתחילים נפלא? קמים עייפים, לחוצים ובלתי מרוכזים? רוצים נורא להרגיש טוב עם עצמכם והחיים, אבל איכשהו זה לא מצליח?
הורידו את ספרון המתנה שהכנתי לכם, וקחו לעצמכם 5 דקות בלבד, ולא תאמינו כמה מהר ובקלות אתם יכולים להרגיש מרוכזים, רגועים ואנרגטיים יותר ליום שלפניכם. להורדה - מלאו את פרטיכם בטופס ההרשמה, ומייד תוכלו להוריד את הספרון שיעשה לכם את הבוקר."

מאמרים

© כל הזכויות שמורות מילכה ליאון | החופש לבחור | המרכז ללימודי שיטת EFT

Tivonet

a>