מאמרים

מי הם האימיונוגלוביולינים, ולמה הם חשובים לך בעת הזו?או – מה מספר לנו המחקר הרפואי על סטרס/רוגע ומערכת החיסון?


בימים אלה, עסוקים אנשי מחקר ורפואה רבים בכל העולם בחיפוש קדחתני אחר חיסון לקורונה.


בכל שבוע, כמעט, אנו שומעים על פריצות דרך כאלה ואחרות, ועם זאת, מתבשרים כי חיסון יעיל וזמין לא צפוי לנו בשנה הקרובה. בתוך מחקרים אלה, מסתמכים חוקרים על מחקרים קודמים, כגון אלה שעסקו בוירוס ממשפחת הקורונה שהתפרץ ב-2002 ובוירוס ה- MERS מ-2012.


כמתברר לחוקרים בימים אלה, גם במהלך המגיפה הנוכחית - לא כל מי שנחשף לנגיף גם נדבק בו. לא כל מי שנדבק – גם מרגיש את המחלה. ברוב המקרים, יש השפעה ניכרת של חוזק המערכת החיסונית על מידת ההידבקות והחולי. ככל שהמערכת חזקה יותר, כך יורדים סיכויי ההדבקה ועוצמת המחלה.


 ד"ר דוסון צ'רץ'  הוא חוקר מדעי אשר ביצע ופירסם עשרות מחקרים קליניים הבודקים קשרים בין רפואה קונבנציונאלית ואלטרנטיבית ונחשב לאחד החלוצים החשובים בקידום תחום הפסיכולוגיה האנרגטית, אשר שיטת EFT נחשבת לאחת המובילות בתחום. בפוסט שכתב לאחרונה הוא מתאר מחקר משנת 2016 שהתמקד במציאת חיסון נגד איום נגיף ה MERS. במחקר זה, מתארים החוקרים קבוצת נוגדנים הנקראים "אימיונוגלוביולינים" ואת תפקידם בהגנה על הגוף מפני וירוסים ממשפחת הקורונה.

 

באופן ספציפי, מדובר באימיונוגלוביולינים הנקראים SigA. אלה הן מולקולות, בצורת האות Y.הנמצאות בתוך ריריות האף, הפה, מערכת העיכול והסינוסים. תפקידן הוא ללכוד את הווירוס ולא לאפשר לו לחדור לתאים ולשכפל את עצמו, כשתוך כדי כך הן מזעיקות את מערכת החיסון לשלוח למקום תאי דם לבנים וחומרים המנטרלים את הוירוס.

 באופן כללי, ככל שמספר המולקולות האלה בגוף גבוה יותר, כך מערכת החיסון חזקה יותר.


צ'רץ' מתאר כיצד הוא ועמיתיו חקרו בשני מחקרי שדה שערכו ב- 2018-19 את ההשפעה של מדיטציה ותיפוף בשיטת EFT על המערכת החיסונית, באמצעות ניטור רמת נוגדני SigA. במחקרים הם גילו כי לאחר סופשבוע של סדנאות מדיטציה ו -EFT, עלתה רמת נוגדני SigA ב-27%, ולאחר שבוע שלם ב-113%.

 

החוקרים ראו קשר בין השחרור והרוגע שהושגו בעזרת מדיטציה ושחרור אנרגטי, ובין סוג הנוגדנים להם זקוק הגוף כהגנה בפני נגיפים ממשפחת הקורונה.

 

תגלית זו חשובה, כיוון שמדיטציות, כמו גם התיפוף בשיטת EFT, הן כלי גופני-רגשי, שכל אדם יכול לעשות בעצמו, באיזו תדירות שהוא רוצה, ללא שימוש בצמחי מרפא או בחומרים כימיים. בנוסף, המדיטציות גם מאפשרות לנו שיפור מצב רוח, תחושת נינוחות גופנית-רגשית ולרוב גם קשר טוב יותר עם סביבתנו.

 

 תגליות אלה, ובקשות חוזרות של אנשים אשר התנסו בסדנאות שלי (סדנאות תנועה וסדנאות EFT) במדיטציה המופלאה של"הנשימה התאית" (מדיטציה המשרה רוגע עמוק ותחושה של 'חזרה הביתה- אל הגוף') להקליט אותה כך שיוכלו להאזין לה ולעשות אותה בביתם - גרמו לי להוציא את הבקשה מהכוח אל הפועל.

 

 אני שמחה לספר לכם שהקלטתי את המדיטציה, אשר מאפשרת לגוף ולנפש להיפגש במקום עמוק של חיבור גופני של שחרור וריפוי. היא זמינה עכשיו לכולם, תלמידי וחברי בשני הערוצים, והיא במחיר ממש ממש ר-ג-ו-ע של 10 ₪ בלבד.

 

לפני ימים אחדים העברתי את המדיטציה הזו לחמותי היקרה, בת 84 עם הרבה מחלות רקע וקשיי נשימה וזו היתה תגובתה:

"המדיטציה הזו הורידה לי את המועקה שישבה לי בבית החזה, ופתחה לי את הנשימה. זה יותר טוב מאינהלציה". ותאמינו לי, היא מבינה בתרופות. יש לה עכשיו את המדיטציה צרובה בדיסק בנגן הדיסקים שליד המיטה (היא כבר לא תשתלט על הדיגיטציה בגלגול הנוכחי, ואנחנו אוהבים אותה גם כך), והיא מתרגלת אותה בכל ערב.


לרכישת המדיטציה – לחצו על הקישור הזה, ותועברו לדף או שניים (השייכים לאתר השני שלי, העוסק בתנועת הגוף).

בתוך רגע תוכלו להוריד את המדיטציה למחשב או לטלפון שלכם, וכל מה שתצטרכו אז זה רק להרים רגליים, להירגע, ולחזק את המערכת החיסונית.

תיהנו ובריאות שלמה

לכל שאלה ובקשה - אני כאן. אפשר ליצור איתי קשר דרך לשונית - צור קשר.

 נ.ב.  מחודש יוני יתקיימו מספר סדנאות (רובן מקוונות) שיעסקו בכלים וטכניקות גופניות לשחרור סטרס ושיפור חוסן ועמידות גופ-נפש.  

מבטיחה לעדכן.

מי הם האימיונוגלוביולינים, ולמה הם חשובים לך בעת הזו?
Share
 
 
 
  "גם אצלכם לא כל הימים מתחילים נפלא? קמים עייפים, לחוצים ובלתי מרוכזים? רוצים נורא להרגיש טוב עם עצמכם והחיים, אבל איכשהו זה לא מצליח?
הורידו את ספרון המתנה שהכנתי לכם, וקחו לעצמכם 5 דקות בלבד, ולא תאמינו כמה מהר ובקלות אתם יכולים להרגיש מרוכזים, רגועים ואנרגטיים יותר ליום שלפניכם. להורדה - מלאו את פרטיכם בטופס ההרשמה, ומייד תוכלו להוריד את הספרון שיעשה לכם את הבוקר."

מאמרים

© כל הזכויות שמורות מילכה ליאון | החופש לבחור | המרכז ללימודי שיטת EFT

Tivonet

a>