שיטת EFT

 

פירוש השם EFT - Emotional Freedom Technique הוא טכניקת השחרור הרגשי. זו שיטה המשלבת בין דיקור סיני, ללא מחטים, ופסיכולוגיה מודרנית, כך שזהו מעין 'דיקור פסיכולוגי'. השיטה שואבת רבות מהרפואה הסינית, ובעיקר מהעבודה עם ערוצי האנרגיה של הגוף, המרידיאנים, כשבמקום להשתמש במחטים, אנו מתופפים על נקודות מפתח לאורך ערוצי האנרגיה. ערוצים אלה מעבירים אנרגיה חשמלית דרך הגוף כולו, ובין האיברים הפנימיים השונים. הסינים 'מיפו' את המרידיאנים כבר לפני למעלה מ-4000 שנה, ועל פי תפיסתם על מנת לשמור על בריאות גופנית ומנטאלית- על האנרגיה בין האיברים ולאורך ערוצי האנרגיה לזרום באופן חלק

ופתוח כיוון שבמהלך החיים, מינקות, אנו פוגשים באירועים, אנשים ומצבים

המשפיעים על רגשותינו וחיינו, נוצרים קונפליקטים אנרגטיים ומחסומים לאורך קווי אנרגיה אלה.

כאשר הערוצים חסומים, בא הדבר לידי ביטוי בגוף הפיסי שלנו בצורה של מחלות, כאבים או ליקויים בתפקוד המערכות בגוף. כמו כן, יוצרים המחסומים מצב נפשי לחוץ, פחדים, כעסים, קושי לתפקד ביעילות ובבהירות וכד'. באמצעות שחרור המחסומים בערוצי האנרגיה – הגוף שלנו חוזר לתפקד כפי שהוא יודע במצב תקין.

 

בשיטת  EFT אנו משחררים את אותם מחסומים באמצעות תיפוף על נקודות המפתח האנרגטיות. טכניקת ה- EFT שייכת לזרם של שיטות טיפול הנקרא פסיכולוגיה באנרגיה= Energy Psychology.  זרם זה ושיטות בתוכו, נחשבות ליעילות ביותר, עדינות ובעלות אפקט ארוך טווח.

 

כוחה הגדול ביותר של שיטת EFT, ולכך יש גם סימוכין מדעיים הולכים ומתרבים (מחקרים מדעיים רבים עוסקים כיום בהשפעה של זרימת האנרגיה על התפקוד הגופני-רגשי-מנטאלי של בני אדם) הוא ביכולת שלה לשחרר לחץ וסטרס מהמערכת האנרגטית. מסתבר, כי המתח והסטרס- אותם מרכיבים שנראה כאילו הם כורח של החיים המודרניים, ואין מה לעשות נגדם- הם הגורם העיקרי לרוב המחלות שאנו נתקלים בהן כיום, לרגשות שליליים ומערכות יחסים פגועות, לקושי לתפקד בעבודה, בלימודים ובחיי המשפחה. כאשר אנו מפחיתים באופן משמעותי את הלחץ והסטרס - אנו יכולים לשחרר ואף להיפטר מרוב הדברים המפריעים בחיינו, מרוב "השדים" שלנו. 

לכאורה שיטת ה- EFT הינה עוד טכניקה אלטרנטיבית לטיפול, אז מה בכל זאת הבשורה? 

1. הטכניקה הינה פשוטה ללמידה וליישום. בתוך שעה- שעתיים ניתן ללמוד את עקרונות הטכניקה הבסיסיים ולהתחיל להשתמש בה בחיי היום יום. כלי עצמתי זה מביא לשיפור בכל תחומי החיים וללא תלות במכשירים, מטפלים, מקום או זמן.

2. EFT היא שיטה בטוחה, קלה ליישום ואינה פולשנית.

3. כל אדם יכול לעשות EFT בכוחות עצמו. ברגעי משבר או במצב חירום, כל אדם שמכיר את השיטה יכול להשתמש בה.

4. ההשפעה יכולה להיות מיידית. לרוב לאחר מספר דקות ניתן להתחיל לחוש הקלה רגשית משמעותית. השפעה זו נותנת מוטיבציה ומעודדת אנשים להמשיך, כיוון שהם יכולים לחוש את התוצאות על בשרם במהירות!

5. טיפול בשורש הבעיה. לעתים "דלת הכניסה" לטיפול הוא הסימפטום, אך בדרך כלל השחרור המשמעותי ופריצת הדרך הגדולה יתרחשו לאחר איתור אירוע משמעותי מן העבר, שיצר את החסימה האנרגטית שממשיכה להשפיע עד היום בצורה של מחלה, התמכרות וכד'.

6. בטיפול ב-EFT המרחק אינו בעיה. ניתן לטפל בשיטה גם דרך הטלפון באותה היעילות.

7. ניתן ליישם את ה- EFT על כל בעיה אפשרית. ב- EFT ניתן לעבוד על מחלות גופניות, בעיות רגשיות, דימוי עצמי, קשיי קשב וריכוז, התמכרויות, חרדות, הפרעות אכילה, פרפקציוניזם, דחיינות, בעיות פוריות ועוד.

 

בעולם מאות אלפי אנשים כבר 'מתופפים' EFT. משתמשים בזה רופאים, פסיכולוגים, פסיכיאטרים, מאמנים, מטפלים, אנשים "רגילים", מורים, והרבה אנשי מקצוע אחרים. הטכניקה כבשה את העולם, בעיקר בזכות העובדה שכל אחד יכול ללמוד אותה מהר ובקלות, להשתמש בה בכל מקום ובכל שעה, ודי מהר להפטר ממחלות, מכאבים ממחשבות שליליות ומפחדים.

 

 

  "גם אצלכם לא כל הימים מתחילים נפלא? קמים עייפים, לחוצים ובלתי מרוכזים? רוצים נורא להרגיש טוב עם עצמכם והחיים, אבל איכשהו זה לא מצליח?
הורידו את ספרון המתנה שהכנתי לכם, וקחו לעצמכם 5 דקות בלבד, ולא תאמינו כמה מהר ובקלות אתם יכולים להרגיש מרוכזים, רגועים ואנרגטיים יותר ליום שלפניכם. להורדה - מלאו את פרטיכם בטופס ההרשמה, ומייד תוכלו להוריד את הספרון שיעשה לכם את הבוקר."

שיטת EFT

© כל הזכויות שמורות מילכה ליאון | החופש לבחור | המרכז ללימודי שיטת EFT

Tivonet